Ogłoszenia – XXXII Niedziela Zwykła (8 listopada 2020)

 1. W związku z wprowadzonymi ograniczeniami dot. liczby wiernych w kościele podczas Mszy św. i nabożeństw, od soboty 7 listopada w naszym kościele może w nich uczestniczyć maksymalnie 80 osób. Przy wejściu do kościoła stoją Wolontariusze z grupy Kazimierzowska Służba Kościołowi, którzy liczą wiernych wchodzących do kościoła. Prosimy, aby stosować się do ich poleceń. Oznaczyliśmy także miejsca, w których prosimy usiąść, tak aby zachować bezpieczną odległość od pozostałych wiernych. 
 2. Apelujemy o nie lekceważenie obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz dezynfekcji dłoni przy wejściu do kościoła i przy podejściu do konfesjonału. Osoby, które nie mogą nosić maseczek, prosimy o przychodzenie do kościoła w przyłbicach.
 3. Dzisiaj (w niedzielę) obchodzimy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pragniemy wesprzeć modlitwą i ofiarami złożonymi na tacę chrześcijan prześladowanych za wiarę z Republiki Środkowoafrykańskiej.
 4. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.00 w kościele. Nie będzie spotkania o godz. 16.00.
 5. Nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych polecanych w Wypominkach Jednorazowych dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.00.
 6. Stolica Apostolska wydłużyła czas zyskiwania odpustu zupełnego za zmarłych przez nawiedzenie cmentarza do końca listopada a nie tylko przez 8 dni oktawy Wszystkich Świętych. Natomiast osoby starsze lub chore, które muszą pozostać w domu będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko łącząc się duchowo z tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych, np. Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia lub inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu.
 7. Tradycyjną formą modlitwy za zmarłych są Wypominki. Do końca listopada przyjmujemy Wypominki Roczne, czyli 12 Mszy św. zbiorowych odprawianych przez cały rok w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.00. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki z informacją o modlitwie za zmarłych, na których można zapisać ich imiona i złożyć na ręce kapłanów wyłącznie w kościele lub w kancelarii parafialnej.
 8. Przypominamy o opłatach grobów ziemnych za dysponowanie grobem na kolejne 20 lat. Prosimy o dopełnienie formalności w kancelarii. Groby zaniedbane powyżej 20 lat będą przygotowywane do odpłatnego przekazania następnym dysponentom.
 9. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych.
 10. Godzina Uwielbienia we wtorek o godz. 20.00.
 11. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny z okazji 102 rocznicy odzyskania niepodległości z udziałem władz Miasta i Powiatu, która zostanie odprawiona w środę o godz. 10.00 w naszym kościele.
 12. W środę swoje imieniny obchodzi ks. Marcin Kuciński. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona tego dnia o godz. 18.00.
 13. Msza św. w intencji zmarłych polecanych w Wypominkach Rocznych w piątek o godz. 18.00.
 14. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:
  – w poniedziałek – Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
  – we wtorek – Wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła;
  – w środę – Wspomnienie św. Marcina z Tours, Biskupa;
  – w czwartek – Wspomnienie św. Jozafata, Biskupa i Męczennika;
  – w piątek – Wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polski.
 15. Spotkania Rodziców i Dzieci Przygotowujących się do I Komunii Św., które miały odbyć się w dniach 15, 17 i 18 listopada w związku z sytuacją epidemiczną zostają odwołane.
 16. Zapraszamy do zakupu prasy i książek katolickich w kiosku parafialnym, który jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00-18.00 oraz w niedziele od godz. 8.30 do 13.00.
 17. Informacja dla osób przyjmujących Komunię św. na rękę. Komunia św. wyłącznie na rękę jest udzielana w kościele przed kaplicą św. Antoniego. Osoby chcące przyjąć Komunię w ten sposób prosimy o podejście do kaplicy św. Antoniego, a następnie zdjęcie maseczki i wyciągnięcie obu dłoni jedna pod drugą. Praworęczni układają prawą dłoń pod lewą. Gdy kapłan lub szafarz położy komunikant na dłoni, przyjmujący prawą dłonią bierze komunikant i wkłada do ust w obecności udzielającego Komunii, a potem odchodzi na miejsce. Analogicznie leworęczni, czyli lewa ręka jest ułożona pod prawą dłonią. Prosimy również o sprawdzenie, czy na dłoni nie pozostała cząsteczka komunikantu. Jeśli tak, to prosimy koniec palca zwilżyć śliną i znalezioną cząstkę na ręce włożyć do ust. Jest to wyraz szacunku nawet do najdrobniejszej cząstki Ciała Pańskiego.
 18. Mamy do czynienia z kolejnymi protestami organizowanymi przez zwolenników aborcji. Ks. Proboszcz składa podziękowania członkom Kazimierzowskiej Służby Kościołowi, Policji i Straży Miejskiej za skuteczne zabezpieczenie wiernych, kościoła i plebanii w ostatni czwartek. Najbliższa manifestacja organizowana przez Ogólnopolski Strajk Kobiet odbędzie się w piątek o godz. 18.00. O szczegółach będziemy informować przez internet.
 19. W związku z nasileniem się epidemii poszerzamy zakres naszych transmisji z Mszy św. i nabożeństw. W niedziele będziemy transmitować Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00, a w dni powszednie Msze św. o godz. 8.00, Godzinę Uwielbienia we wtorek o godz. 20.00 oraz Mszę św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
 20. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 21. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.