Ogłoszenia – XXXIII Niedziela Zwykła (14 listopada 2021)

 

 1. Dzisiaj (w niedzielę) obchodzimy XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który jest poświęcony sytuacji chrześcijan w Libanie. Po każdej Mszy świętej przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 2. Dzisiaj przeżywamy również V Światowy Dzień Ubogich pod hasłem Ubogich zawsze macie u siebie, którego ideą jest zwrócenie uwagi na potrzebę niesienia pomocy osobom najsłabszym, zarówno w zakresie materialnym jak i duchowym. W sposób szczególny modlimy się dzisiaj w intencji wszystkich naszych ubogich braci i sióstr, zarówno ubogich materialnie jak i duchowo.
 3. Prezydent Miasta Pruszkowa i nasza Parafia zapraszają na Mszę św. w intencji Miasta i jego Mieszkańców z okazji 105 rocznicy uzyskania Praw Miejskich dzisiaj o godz. 12.00.
 4. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej na nabożeństwie różańcowym dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.00.
 5. Godzina Uwielbienia” we wtorek o godz. 20.00.
 6. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
  Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
 7. Dekanalne Spotkanie LSO (Liturgicznej Służby Ołtarza) odbędzie się w piątek w parafii św. Józefa w Pruszkowie. Zapraszamy scholkę – Violinki, Bielanki, Ministrantów i Lektorów z naszej parafii. Program spotkania: 17.00 rejestracja uczestników, 17.15 konferencja, 18.00 wspólna Msza św. z możliwością uzyskania odpustu za nawiedzenie kościoła św. Józefa w Roku św. Józefa, 19.00 Agapa, integracja, zakończenie spotkania około godz. 20.00. Zgłoszenia do S. Alicji i ks. Józefa.
 8. Wspólnota „Szkoła Nowej Ewangelizacji” w par. św. Józefa w Pruszkowie organizuje w piątek, sobotę i niedzielę (19-21 listopada) weekendowe rekolekcje ewangelizacyjne – Kurs „Nowe Życie”. Ulotki na stolikach, plakaty w gablotach.
 9. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
  – we wtorek – Wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia;
  – w środę – Wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej, Zakonnicy;
  – w czwartek – Wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, Dziewicy i Męczennicy;
  – w sobotę – Wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, Kapłana.
 10. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia i pod zwykłymi warunkami można zyskać odpust zupełny dla osoby zmarłej lub dla siebie.
 11. W przyszłą niedzielę przekażemy dokument przygotowawczy XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów i 10 pytań synodalnych. Prosimy o pisemną odpowiedź na pytania synodalne, które wzbudzą zainteresowanie. Prosimy przynieść je do kościoła. Grupa Synodalna będzie analizować odpowiedzi i przygotuje dokument końcowy, który zostanie przekazany do Dekanatu, a później do Diecezji.
 12. Spotkanie Rodziców i Dzieci Przygotowujących się do I Komunii Św. w następną niedzielę o godz. 15.45 w kościele. Natomiast spotkanie samych Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych ze Szkół Podstawowych nr 4, 6 i 39 w następny wtorek o godz. 19.00 w kościele, a ze Szkół Podstawowych nr 3 i 8 w następną środę o godz. 19.00 również w kościele.
 13. Tradycyjną formą modlitwy za zmarłych są Wypominki. Do końca listopada przyjmujemy Wypominki Roczne, czyli 12 Mszy św. zbiorowych odprawianych przez cały rok w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.00.
 14. Rycerze Św. Jana Pawła II przygotowali piękny kalendarz na rok 2022 „Polscy Święci kanonizowani przez Św. Jana Pawła II”. Kalendarz będzie można nabyć dzisiaj (w niedzielę) po Mszy św. przy wyjściu z kościoła. Cena 12 zł.
 15. W związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem oraz koniecznością przeciwdziałania temu, przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, zarówno przez zaszczepionych jak i przez niezaszczepionych. Jest to wyraz odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka.
 16. Prosimy wjeżdżać na parking od ul. Hubala, a wyjeżdżać na ul. Kościelną. Pierwsze półtorej godziny parkowania jest bezpłatne.
 17. Toaleta zorganizowana przy kaplicy przy kościele niestety jest systematycznie dewastowana. Musieliśmy wielokrotnie ją naprawiać. Postanowiliśmy lepiej zorganizować korzystanie z niej, aby ograniczyć korzystanie z toalety przez osoby niszczące urządzenia tam znajdujące się i kradnące wyposażenie. W zakrystii podczas nabożeństw będą dostępne bezpłatne żetony, żeby otworzyć drzwi do toalety. Poza nabożeństwami trzeba do moneterki wrzucić 2 zł.
 18. W Biuletynie między innymi: intencje Mszy świętych na bieżący tydzień, …, zadania dla dzieci i krzyżówka nie tylko dla dzieci.
 19. Rycerze św. Jana Pawła II obchodzą dzisiaj 6 rocznicę powstania swojej chorągwi. Zapraszamy Zacnego Brata, a jednocześnie Szafarza nadzwyczajnego Komunii św. P. Mariusza do przekazania kilku słów na temat Zakonu Św. Jana Pawła II.
 20. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 21. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.