Ogłoszenia – XXXIII Niedziela Zwykła

17 listopada 2019
 1. Dzisiaj (w niedzielę) obchodzimy Światowy Dzień Ubogich pod hasłem Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie (Ps 9, 19). Pamiętajmy dzisiaj w sposób szczególny o modlitwie w intencji ubogich.
 2. Spotkanie Rodziców i Dzieci Przygotowujących się do I Komunii Św. dzisiaj (w niedzielę) o godz. 16.45 w kościele. Natomiast spotkanie samych Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych ze Szkół Podstawowych nr 4, 6 i 39 we wtorek o godz. 19.00, a ze Szkół Podstawowych nr 3 i 8 w środę o godz. 19.00 w dolnym kościele.
 3. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele.
 4. ?Godzina Uwielbienia? we wtorek o godz. 20.00.
 5. Kontener na makulaturęna wsparcie Misji zostanie podstawiony w piątek, a zabrany w poniedziałek rano.
 6. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
  – w poniedziałek ? Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, Dziewicy i Męczennicy. Na zakończenie wszystkich Mszy św. otrzymamy błogosławieństwo relikwiami bł. Karoliny Kózkówny;
  – w środę ? Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, Kapłana;
  – w czwartek ? Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;
  – w piątek ? Wspomnienie św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy.
 7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia i pod zwykłymi warunkami można zyskać odpust zupełny dla osoby zmarłej lub dla siebie.
 8. Chcemy przygotować paczki świąteczne dla około 600 najuboższych rodzin z naszej parafii. W związku z tym za tydzień Caritas parafialna organizuje na ten cel zbiórkę do puszek po wszystkich Mszach św.
 9. Pragniemy podziękować Bogu za dar beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego udając się do katedry warszawskiej, gdzie znajdują się doczesne szczątki błogosławionego. Stąd też organizujemy bezpłatny wyjazd autokarem do katedry w czwartek 28 listopada, w trakcie którego razem z parafiami z czterech dekanatów będziemy m.in. modlić się przy grobie błogosławionego oraz uczestniczyć we Mszy św. godz. 19.00. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 10. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 11. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.