Ogłoszenia – Zesłanie Ducha Świętego (31 maja 2020)

 • W związku ze złagodzeniem ograniczeń dotyczących kultu religijnego kard. Kazimierz Nycz odwołał dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej. Wracamy do zwykłych zasad, na mocy których od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. zwolnione są osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji lub mające wskazania władz sanitarnych (np. pozostające w kwarantannie) oraz osoby sprawujące opiekę nad chorymi i niepełnosprawnymi, co w niektórych przypadkach uniemożliwia im udział w niedzielnej Eucharystii.
 • Od soboty został zniesiony limit osób, które mogą uczestniczyć w Mszach św. i nabożeństwach. Natomiast nadal mamy obowiązek zasłaniania nosa i ust w kościele oraz dezynfekcji dłoni przy wejściu do kościoła i przy podejściu do konfesjonału. Jednocześnie przypominamy, że w niedzielę do kościoła wchodzimy tylko głównym wejściem, a wychodzimy tylko bocznymi wejściami. Komunia św. będzie udzielana wzdłuż nawy głównej i naw bocznych. Natomiast jeden kapłan będzie udzielał Komunii św. na rękę przy kaplicy św. Antoniego.
 • Przypominamy o obowiązku spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Księża spowiadają w czasie każdej Mszy św. w niedzielę i w dni powszednie. Okres, w którym obowiązuje Komunia wielkanocna trwa do Niedzieli Trójcy Świętej, tj. w bieżącym roku do 7 czerwca.
 • Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 17.30.
 • W poniedziałek rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. W dni powszednie nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30.
 • Zapraszamy na ?Godzinę Uwielbienia? we wtorek od godz. 20.00. Będzie ona także transmitowana przez internet.
 • W czwartek przypada 32 rocznica konsekracji pasterza naszej archidiecezji ks. kard. Kazimierza Nycza. Pamiętajmy tego dnia w swoich modlitwach o naszym arcypasterzu.
 • W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii o godz. 18.00.
 • W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. do Najświętszego Serca Jezusa i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00 i 18.00. Msza św. dla dzieci o godz. 17.00. Spowiedź od godz. 16.30.

 

 

 • Wznawiamy odwiedziny chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w Pierwsze Piątki Miesiąca w godz. od 9.00 do 13.00.
 • W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00.
 • W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:
  – w poniedziałek ? Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła;
  – w środę ? Wspomnienie Świętych Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;
  – w czwartek ? Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  – w piątek ? Wspomnienie św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika.
 • Archidiecezja Warszawska w następną niedzielę będzie przeżywać XIII Święto Dziękczynienia. Uroczystej Mszy św. o godz. 9.00 w Świątyni Opatrzności Bożej będzie przewodniczył ks. kard. Kazimierz Nycz.
 • W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu połączone z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.00.
 • Zapraszamy na FILMOWE REKOLEKCJE EWANGELIZACYJNE, w trakcie których odbędą się projekcje niezwykle poruszających filmów przeplatanych świadectwami i modlitwą oddania się Matce Bożej i zawierzenia się Jezusowi Miłosiernemu: ?13.Dzień ? Fatima?, ?Ufam Tobie? i ?Ja Jestem?. Spotkania poprowadzi P. Benon Wylegała założyciel Fundacji Filmowego Ruchu Ewangelizacyjnego z Bielska-Białej, który złoży swoje świadectwo wiary. Zapraszamy w dniach 7 ? 10 czerwca o godz. 19.00 do naszego kościoła. Szczegóły za tydzień.
 • Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim dzieciom, aby na co dzień odczuwały miłość rodziców i ich troskliwą opiekę oraz, aby doświadczyły prawdziwego szczęścia. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

 

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.