Jesienne pielgrzymowanie do Zakładu dla dzieci Niewidomych w Laskach pod Warszawą stał się chwilą głębokich przeżyć religijnych. Bielanki  wraz z  rodzicami oraz ks. Józefem, s. Alicją i s. Dorotą w piękny słoneczny dzień zawitały do miejsca szczególnego. Sceneria godna najlepszego pędzla i kolorów jesieni przyprowadziła nas na modlitwę do Kaplicy Matki Bożej Anielskiej i do grobu błogosławionej Matki Elżbiety Róży Czackiej. W zadumie i refleksji pokłoniliśmy się Panu Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie i pomodliliśmy się przy grobie błogosławionej. Siostra Dobrosława- Franciszkanka Służebnica Krzyża oprowadzała nas po miejscach związanych z ich Założycielką. Bogata historia tego miejsca stała się drogowskazem dla nas słuchających i mobilizacją  podążania za wzorem świętych. Wyjątkowe miejsce – cmentarz Laskowy, gdzie spoczywają osoby ze świata kultury, nauki, sztuki. Modlitwa i spacer po świętym miejscu stały się uwieńczeniem naszego pielgrzymowania. Pokój i dobro niech towarzyszą nam na każdy dzień życia.