V Niedziela Wielkanocna (15 maja 2022) – OGŁOSZENIA

 1. Ks. Proboszcz pragnie podziękować wszystkim pragnącym oddać krew w związku z jego operacją w szpitalu przy ul. Wołoskiej. Wszyscy, którzy chcieliby jeszcze oddać krew na rzecz ks. Proboszcza i tego szpitala, będą mogli to zrobić w Krwiobusie, który dzisiaj (w niedzielę) w godz. od 10.00 do 13.00 będzie ustawiony na parkingu przy naszym kościele. Zapraszamy wszystkich, niezależnie od tego jaką mają grupę krwi.
 2. Nabożeństwo majowe dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.30. Nabożeństwa majowe w dni powszednie są odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30. 
 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych w poniedziałek. Zapraszamy najpierw na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na katechezę z ks. Kamilem w kościele.
 4. Godzina Uwielbienia we wtorek o godz. 20.00.
 5. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
 6. Spotkanie Bielanek i Kandydatek w piątek o godz. 17.15 w dolnym kościele.
 7. Spotkanie informacyjno-organizacyjne z ks. Józefem dla Kandydatów na Ministrantów wraz z Rodzicami w piątek (20.05) o 19.00 w dolnym kościele. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców, szczególnie z klas trzecich szkoły podstawowej nr 3, 4 i 8, którzy teraz po raz pierwszy przyjęli Komunię świętą. 
 8. Spotkanie modlitewno-formacyjne Rodziny Eucharystycznej oraz Ministrantów z naszej parafii wraz z Rodzinami połączone z integracją i wspólną zabawą odbędzie się w sobotę (21.05) na terenie klasztoru Sióstr Samarytanek ul. Żbikowska 40 na Żbikowie. Rozpoczęcie o 9.30, zakończenie o 15.00. W programie Msza święta, wspólna modlitwa, nabożeństwo majowe przy figurce Matki Bożej, grill, dmuchana zjeżdżalnia, zabawy prowadzone przez animatora i wiele innych. Zapraszamy wszystkich chętnych. Zgłoszenia do środy do s. Julii (tel. 512675160).
 9. W tym tygodniu przypadają następujące uroczystości i wspomnienia: – w poniedziałek – Uroczystość Św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika, Patrona Polski i Metropolii; – w czwartek – Wspomnienie bł. Elżbiety Czackiej, Dziewicy i Założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża.
 10. W następną niedzielę dzieci ze szkół podstawowych z naszej parafii przystąpią do I Komunii św. w następującym porządku: – o godz. 10.30 – Szkoła Podstawowa nr 6; – o godz. 13.15 – Szkoła Podstawowa nr 39. Natomiast uroczystość Rocznicy I Komunii św. w niedzielę 29 maja o godz. 10.30 i o godz. 13.15. 
Osoby niezwiązane z tymi uroczystościami, jeśli to możliwe, zachęcamy do udziału we Mszach św. o innych godzinach.  
 1.  25 Jubileuszowa Parafiada Archidiecezji Warszawskiej odbędzie się w sobotę 28 maja w godz. 9.30-14.00 na Obiektach Sportowych „Znicz” w Pruszkowie. W dyscyplinach indywidualnych wezmą udział Ministranci i Bielanki z naszej parafii, a także mogą wziąć udział chłopcy i dziewczęta spoza wspólnot parafialnych. 
Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież wraz z Rodzinami i bliskimi. W tym roku jubileuszowym zaplanowano wiele ciekawych warsztatów, pokazów, występów, zabaw i spotkań z ciekawymi osobami.  Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Józefa do następnej niedzieli (22.05).
 1. Parafia organizuje festyn z okazji 109 rocznicy erygowania naszej parafii, który po przerwie spowodowanej pandemią, odbędzie się 12 czerwca. Podczas festynu odbędzie się m.in. loteria fantowa, z której dochód będzie przeznaczony na cele charytatywne, w tym pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Prosimy o przyniesienie fantów o wartości powyżej 20 złotych, które będzie można wylosować w loterii. Rzeczy prosimy przynosić do zakrystii lub kancelarii do końca maja
 2. W biuletynie m.in.: – pełny tekst ogłoszeń – intencje Mszy świętych na bieżący tydzień – fotorelacja z uroczystości Pierwszej Komunii świętej uczniów SP nr 3 – o świętym, który sam prosił aby modlić się i nazywać go Głównym Patronem Polski – artykuł o Kardynale Janie Królu, wybitnej postaci kościoła w Stanach   zjednoczonych i w Polsce – zadania dla dzieci i krzyżówka z nagrodami – i wiele innych.
 3. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.