VI Niedziela Wielkanocna (22 maja 2022) – OGŁOSZENIA

1. Ks. Proboszcz pragnie podziękować wszystkim, którzy w ostatnią niedzielę oddali krew. Przybyło aż 27 osób. Podziękowania składa również szpital MSWiA przy ul. Wołoskiej.

2. Nabożeństwo majowe dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.30. Nabożeństwa majowe w dni powszednie są odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30.

3. Dni Modlitw o Urodzaje (dawne dni Krzyżowe) będą odprawiane w naszym kościele w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8.00.

4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych w grupach z animatorami w poniedziałek o godz. 19.00 w domu katechetycznym.

5. Godzina Uwielbienia we wtorek o godz. 20.00.

6. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.

7. Spotkanie Bielanek i Kandydatek w piątek o godz. 17.15 w dolnym kościele.

8. W następną niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a za dwa tygodnie Uroczystość Zesłania Ducha Św. W związku z tym w piątek rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego, która będzie połączona z Nabożeństwem majowym.

9. Spotkanie informacyjno-organizacyjne z ks. Józefem dla Kandydatów na Ministrantów wraz z Rodzicami w piątek (27.05) o godz. 19.00 w dolnym kościele. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców, szczególnie z klas trzecich Szkół Podstawowych nr 6 i 39, którzy teraz po raz pierwszy przyjęli Komunię świętą.

10. W sobotę przypada 41. rocznica śmierci bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski. Tego dnia po raz pierwszy będziemy obchodzić Jego liturgiczne wspomnienie. Z tej okazji zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta w sobotę o godz. 19.00 w archikatedrze warszawskiej. Zapraszamy wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy.

11. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
– we wtorek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych. Dzień modlitw za Kościół w Chinach;
– w czwartek – Wspomnienie Św. Filipa Neri, Kapłana;
– w sobotę – Wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego, Biskupa.

12. Uroczystość Rocznicy I Komunii św. w następną niedzielę o godz. 10.30 i o godz. 13.15. Osoby niezwiązane z tymi uroczystościami, jeśli to możliwe, zachęcamy do udziału we Mszach św. o innych godzinach.

13. Została przygotowana nowa kapliczka, która zajęła miejsce starego krzyża i kapliczki znajdujących się na Ostoi przy zbiegu ulic Dąbrowskiego i Ludwika. Poświęcenie kapliczki odbędzie się w sobotę 4 czerwca o godz. 14.00. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jej powstania i zapraszamy na poświęcenie, zwłaszcza mieszkańców Ostoi.

14. Parafia organizuje festyn z okazji 109 rocznicy jej erygowania, który po przerwie spowodowanej pandemią, odbędzie się 12 czerwca. Podczas festynu odbędzie się m.in. loteria fantowa, z której dochód będzie przeznaczony na cele charytatywne, w tym pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Ponawiamy prośbę o przyniesienie fantów o wartości powyżej 20 złotych, które będzie można wylosować w loterii. Rzeczy prosimy przynosić do zakrystii lub kancelarii do końca maja. Mogą to być przedmioty gospodarstwa domowego, sportowe, do majsterkowania, książki, albumy itp. W czasie festynu odbędą się: warsztaty bębniarskie (nauka gry i zabawa z bębnami afrykańskimi), kiermasz taniej książki, występy naszych zespołów muzycznych, różnego rodzaju konkursy i zabawy, m.in. konkurs piosenki religijnej w wykonaniu rodzin, malowanie twarzy, zamek dmuchany ze zjeżdżalnią dla najmłodszych. Przygotowujemy także punkt gastronomiczny, gdzie będzie dostępna grochówka strażacka, herbata, kiełbaski.

15. Zapraszamy dzieci i dorosłych do czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w kiosku parafialnym, m.in. czasopism dla dorosłych Szlachetne Zdrowie i Głos Ojca Pio oraz dla dzieci Promyczek Dobra i Anioł Stróż. W sklepiku jest dostępnych również wiele książek i dewocjonaliów, a także gra Największa wyprawa przygotowana przez Rycerzy Św. Jana Pawła II.

16. 25 Jubileuszowa Parafiada Archidiecezji Warszawskiej odbędzie się w następną sobotę 28 maja w godz. 9.30-14.00 na Obiektach Sportowych „Znicz” w Pruszkowie. W dyscyplinach indywidualnych wezmą udział Ministranci i Bielanki z naszej parafii, a także mogą wziąć udział chłopcy i dziewczęta spoza wspólnot parafialnych.
Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież wraz z Rodzinami i bliskimi. W tym roku jubileuszowym zaplanowano wiele ciekawych warsztatów, pokazów, występów, zabaw i spotkań z ciekawymi osobami.
Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Józefa do dzisiaj (niedzieli 22 maja).

17. W biuletynie m.in.:
– pełny tekst ogłoszeń
– intencje Mszy świętych na bieżący tydzień
– …
– zadania dla dzieci i krzyżówka z nagrodami
– i wiele innych.

18. Z okazji zbliżającego się Dnia Matki pragniemy złożyć wszystkim Mamom serdeczne życzenia miłości i wdzięczności od dzieci, Bożego błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask w realizacji tego tak pięknego powołania. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.