VIII Niedziela Zwykła (27 lutego 2022) – OGŁOSZENIA

 

 1. Dzisiaj (w niedzielę) rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy wolną i trzeźwą Polskę, który jest czasem przebłagania za grzechy i podejmowania ofiar w intencji nawrócenia. Prosimy o włączenie w tym czasie intencji o trzeźwość narodu do swojej osobistej modlitwy.
 2. Msza św. w intencji „Naszej Ojczyzny, żeby zawołanie Bóg, Honor, Ojczyzna było zawołaniem wszystkich Polaków” zamówiona przez nasz parafialny oddział Akcji Katolickiej zostanie odprawiona dzisiaj (w niedzielę) o godz. 12.00.
 3. Od poniedziałku wracamy do zwykłego układu Mszy św. Msze św. wieczorne będą odbywały się o godz. 17.00 i 18.00.
 4. We wtorek przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych. Uroczysta Msza św. w ich intencji z udziałem pocztów sztandarowych, Władz Miasta i Powiatu, członków Stowarzyszenia Rodzina Policyjna i Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło nr 6 Pruszków, zostanie odprawiona tego dnia o godz. 18.00.
 5. Godzina Uwielbienia we wtorek o godz. 20.00.
 6. W środę rozpoczynamy Wielki Post, w którym przez pokutę, modlitwę i dobre czyny chcemy przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

W Środę Popielcową Msze św. będą odprawione w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 17.00, 18.00 i 19.30, żeby umożliwić uczestniczenie w liturgii osobom późno wracającym z pracy. Podczas wszystkich Mszy świętych odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem na znak podjęcia nawrócenia. Usłyszymy wezwanie kapłana „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” lub „Prochem jesteś i w proch się obrócisz”.

W tym dniu osoby, które ukończyły 18 rok życia, a nie ukończyły 60 roku życia zobowiązane są zachować post tzw. ścisły: mogą one w ciągu dnia spożyć jeden bezmięsny posiłek do syta. Osoby od 14 roku życia obowiązuje tylko wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 1. Papież Franciszek ogłosił, że Środa Popielcowa będzie dniem modlitw i postu w intencji mieszkańców Ukrainy. Zapraszamy naszych Parafian i Rodziny z Ukrainy na Mszę św. w Środę Popielcową o godz. 19.30 w naszym kościele. Czytania mszalne i modlitwa wiernych będą w j. ukraińskim i polskim. Jest to wyraz łączności i wsparcia Polaków dla Rodzin Ukraińskich w bolesnym czasie wojny na Ukrainie.
 2. W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego i naszego ks. kard. Kazimierza Nycza dzisiaj (w niedzielę) i w Środę Popielcową po wszystkich Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w czasie inwazji zbrojnej na Ukrainę. Zebrane środki zostaną przekazane Caritas Polska. Można też przekazywać na ten cel środki na konto bankowe Archidiecezji Warszawskiej: PKO SA XI O. Warszawa, ul. Podwale 17a,
  Nr: 11 1240 1138 1111 0000 0209 6698z dopiskiem „Pomoc dla Ukrainy”.
 3. W środę przypada również rocznica konsekracji naszego kościoła parafialnego. Uroczystość tę, z racji Środy Popielcowej będziemy obchodzić w czwartek. Zostaną zapalone zacheuszki na ścianach świątyni, które są świadectwem konsekracji naszego kościoła.
 4. W czwartek przypada 15. rocznica nominacji Pasterza naszej archidiecezji ks. kard. Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie. Natomiast w piątek przypada dzień Jego imienin. Pamiętajmy w tych dniach w swojej modlitwie o naszym Arcypasterzu.
 5. W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych również z naszej parafii o godz. 18.00.
 6. W piątek przypada Uroczystość św. Kazimierza, Patrona naszej parafii. Msze św. odpustowe będą odprawione o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 17.00 i 18.00. Uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem ks. kard. Kazimierza Nycza zostanie odprawiona w następną niedzielę o godz. 13.15.
 7. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. z udziałem dzieci o godz. 17.00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od godz. 16.30.
 8. W Pierwszy Piątek Miesiąca kapłani odwiedzą chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w godz. od 9.00 do 13.00.
 9. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
  Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
 10. Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne. W piątki Wielkiego Postu Msza św., a po niej Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej odprawianej o godz. 18.00 oraz po Koronce do Miłosierdzia Bożego odprawianej o godz. 15.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać we wszystkich kościołach w Polsce odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 11. Siostra Alicja zaprasza dziewczęta na spotkanie Bielanek i Kandydatek w piątek po Drodze Krzyżowej dla dzieci w dolnym kościele.
 12. W piątek przypada Dzień modlitwy i postu za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich. Zachęcamy tego dnia do szczególnej modlitwy w intencji osób pokrzywdzonych wykorzystaniem seksualnym.
 13. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo o godz. 8.00. Po nabożeństwie spotkanie Róż Różańcowych w kościele.
 14. Uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem ks. kard. Kazimierza Nycza zostanie odprawiona w następną niedzielę o godz. 13.15. W czasie tej uroczystości ksiądz Kardynał wprowadzi do naszego kościoła relikwie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.
 15. W następną niedzielę pragniemy wesprzeć nasze Seminarium Duchowne w Warszawie nie tylko modlitwą, ale i ofiarami składanymi na tacę.
 16. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Nabożeństwem Gorzkich Żali o godz. 17.00.
 17. W związku z dużą ilością zakażeń koronawirusem oraz koniecznością przeciwdziałania temu, przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, zarówno przez zaszczepionych jak i przez niezaszczepionych. Jest to wyraz odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka.
 18. W biuletynie m.in.: o św. Kazimierzu, królewiczu, strażniku czystości, patronie młodzieży i naszej parafii;

   nasza Mała Ojczyzna-Pruszków-okiem geomorfologa;

   intencje Mszy świętych, krzyżówka i zadania dla dzieci

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.