Wniebowstąpienie Pańskie (29 maja 2022) – OGŁOSZENIA

 1. Obchodzimy dzisiaj (w niedzielę) Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pan Jezus przez 40 dni po swoim zmartwychwstaniu spotykał się ze swoimi uczniami, by dziś w sposób widzialny wstąpić do nieba i w sposób niewidzialny pozostać ze swoimi uczniami.
 2. Nabożeństwo majowe dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.30. W środę rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Nabożeństwa majowe i czerwcowe w dni powszednie są odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30.
 3. Kontynuujemy Nowennę do Ducha Świętego połączoną z nabożeństwem majowym i czerwcowym.
 4. Godzina Uwielbienia we wtorek o godz. 20.00.
 5. W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych również z naszej parafii o godz. 18.00.
 6. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. z udziałem dzieci o godz. 17.00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od godz. 16.30.
 7. W Pierwszy Piątek Miesiąca kapłani odwiedzą chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w godz. od 9.00 do 13.00.
 • Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
  Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
 1. Spotkanie Bielanek i Kandydatek w piątek o godz. 17.15 w dolnym kościele.
 2. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo o godz. 8.00. Po nabożeństwie spotkanie Róż Różańcowych w kościele.
 3. W sobotę przypada rocznica konsekracji Pasterza Archidiecezji kard. Kazimierza Nycza.
 4. Poświęcenie kapliczki na Ostoi przy zbiegu ulic Dąbrowskiego i Ludwika, które miało odbyć się w sobotę 4 czerwca z powodu konieczności wykonania dodatkowych prac zostaje przeniesione na późniejszy termin, o którym poinformujemy.
 5. W sobotę o godz. 10.00 przy kościele w Komorowie odbędzie się Dekanalny Dzień Dziecka dla członków Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapraszamy Bielanki, Ministrantów, Lektorów i wszystkie chętne dzieci. Szczegóły u ks. Józefa.
 6. W sobotę przypada Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Parafia organizuje czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 20.00 Nabożeństwem Drogi Światła, które poprowadzi Grupa modlitewna z Godziny Uwielbienia wraz z ks. Marcinem. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski oraz Msza św. Wigilii Zesłania Ducha Świętego. Msza św. zakończy się ogólnym błogosławieństwem od wszystkich kapłanów posługujących w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie zespoły parafialne do udziału w tej modlitwie.
 • W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:
  – we wtorek – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;
  – w środę – Wspomnienie Św. Justyna, Męczennika;
  – w piątek – Wspomnienie Świętych Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
 1. Za tydzień przypada Uroczystość Zesłania Ducha Św., która kończy okres wielkanocny. W związku z tym przypominamy o obowiązku spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Księża spowiadają w czasie każdej Mszy św. w niedzielę i w dni powszednie.
 2. Archidiecezja Warszawska w następną niedzielę będzie przeżywać XV Święto Dziękczynienia pod hasłem Dziękujemy za błogosławionych kardynała Stefana Wyszyńskiego i matkę Elżbietę Różę Czacką, w ramach ogólnopolskiego dziękczynienia za Ich beatyfikację. Będziemy mogli wraz z rzeszą wiernych pielgrzymować ulicami Warszawy, modlić się i świętować w powstającym Sanktuarium. Tego dnia w naszej parafii odbędzie się zbiórka do puszek na wystrój wnętrza Świątyni Opatrzności Bożej. Za złożone ofiary już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Zapraszamy rodziny z dziećmi na Msze świętą o godz. 10.30 w następną niedzielę po uroczystościach I Komunii świętych. Po Mszy św. odbędzie się losowanie nagród, dlatego przypominamy, aby przynieść rozwiązania wszystkich zadań z ostatnich niedzieli.
 4. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
 • Parafia organizuje festyn z okazji 109 rocznicy jej erygowania, który po przerwie spowodowanej pandemią, odbędzie się 12 czerwca. Podczas festynu odbędzie się m.in. loteria fantowa, z której dochód będzie przeznaczony na cele charytatywne, w tym pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Ponawiamy prośbę o przyniesienie fantów o wartości powyżej 20 złotych, które będzie można wylosować w loterii. Rzeczy prosimy przynosić do zakrystii lub kancelarii do końca maja. Mogą to być przedmioty gospodarstwa domowego, sportowe, do majsterkowania, książki, albumy itp. W czasie festynu odbędą się: warsztaty bębniarskie (nauka gry i zabawa z bębnami afrykańskimi), kiermasz taniej książki, występy naszych zespołów muzycznych, różnego rodzaju konkursy i zabawy, m.in. konkurs piosenki religijnej w wykonaniu rodzin, malowanie twarzy, zamek dmuchany ze zjeżdżalnią dla najmłodszych. Przygotowujemy także punkt gastronomiczny, gdzie będzie dostępna grochówka strażacka, herbata, kawa zbożowa, kiełbaski. Prosimy o przyniesienie domowych ciast na wspólny stół.
 • Zapraszamy dzieci i dorosłych do czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w kiosku parafialnym, m.in. czasopism dla dorosłych Szlachetne Zdrowie i Głos Ojca Pio oraz dla dzieci Promyczek Dobra i Anioł Stróż. W sklepiku jest dostępnych również wiele książek i dewocjonaliów, a także gra Największa wyprawa przygotowana przez Rycerzy Św. Jana Pawła II.
 1. Rycerze Św. Jana Pawła II przedstawiają zaawansowane, kompletne gry planszowe: Królestwo – rodzinną grę łączącą w sobie cechy gry strategicznej i przygodowej ukazującą związek między konkretnymi sytuacjami, a wartościami;
  Łowcy Talentów – grę pomagającą uczestnikom odnaleźć mnóstwo niezwykłych zdolności o których nawet nie pomyśleli;
  Strażnicy Snów – grę nawiązującą do snów ze Starego Testamentu. Gracze mogą wcielić się w Strażnika Snów, który pod wodzą Archanioła Michała strzeże przesłania, które Bóg kieruje do swych sług;
  Owoce Ducha – grę pomagającą odkrywać wartości i je w sobie kształtować.
  Gry można nabyć dzisiaj (w niedzielę) po Mszach św. przy wyjściu z kościoła.
 • W biuletynie m.in.: pełny tekst ogłoszeń; intencje Mszy świętych na bieżący tydzień; kontynuacja artykułu o kard. Janie Królu; o Św. Joannie d’Arc; fotorelacje z wyjazdu Ministrantów do Warszawy, spotkania Rodziny Eucharystycznej na Żbikowie oraz z Marszu Pokutnego za Ojczyznę Rycerzy Św. Jana Pawła II; zadania dla dzieci i krzyżówka z nagrodami i wiele innych.
 1. Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim dzieciom, aby na co dzień odczuwały miłość rodziców i ich troskliwą opiekę oraz, aby doświadczyły prawdziwego szczęścia. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.