Życie we wspólnocie zajmuje swoje spełnienie. Całe nasze życie może być obecnością nadziei. W Oktawie Wielkanocnej Bielanki i Dzieci z Teatru Słowa oraz ich Rodzice spotkali się na przyjęciu przy stole zastawionym suto.
Modlitwą i śpiewem rozpoczęliśmy nasze spotkanie. Radosne rozmowy, bliskość osób i głębia bycia razem stały się bogactwem chwili.
Doświadczenie piękna ukrytego w drugim człowieku czyni w młodym dziecięcym sercu szacunku do słowa i jego znaczenia. Daje siłę i odwagę nieść pokój i miłość Zmartwychwstałego Pana. W ludzkim sercu drzemie tęsknota za odkrywaniem czegoś nowego. Zbliżają się wakacje i planujemy wyjazd nad morze. O tym też dyskutowaliśmy. Już cieszymy się wyjazdem do Stegny i widokami okolic Mierzei Wiślanej. Odkrywanie piękna jest życiem. Morze ciągle żyje, rozsyła swoje fale. Pragniemy dotknąć jednej z nich. Teraz, gdy otwieram brewiarz, modlitwą spaceruję z moimi uczennicami i uczniami z nadzieją, że Bóg nam pobłogosławi. Chcemy mieć odwagę słońca, które wschodzi każdego dnia i daje nam radość spotkania kreślonego słowem.
s.Alicja Pełszyńska SJE





